Bayanlar silah ruhsatı alabilir mi
«

Bayanlar silah ruhsatı alabilir mi

Türkiye de Bayanlar silah ruhsatı alabilir mi? Elbette bayanlarda erkekler gibi silah ruhsatı alabilirler ancak silah seçimi yaparken ağır olmayan rahat taşıyabilecekleri bir tabanca seçmelerinde yarar vardır. 21 yaşını geçen bayanlar silah ruhsatı için bizi arayabilirsiniz.

Zabata Gun License Consultancy Service
Can women obtain a gun license in Turkey? Of course, women can get gun licenses like men, but when choosing a gun, it is beneficial to choose a pistol that is not heavy and can be carried comfortably. Women over the age of 21 can call us for a gun license.

bayan silahı

 

bayan silahı eğitimi

SİLAH TABANCASI EĞİTİMİ

Böylece, ilk silahınızı satın almışsınız ve şimdi eğitiminizi düşünmenin zamanı geldi. Tabanca eğitimi için yaptığınız seçimler, silah sahibi olma kararı kadar önemlidir. Hayatta önemli bir karar verildiğinde olduğu gibi, sizin için doğru seçim yapmak için ihtiyaç duyacağınız bilgilere kendinizi adamış olmak için bu konuda önceden araştırma yapmak önemlidir. Aşağıda, kadınların silah eğitimi seçeneklerinde arama ve seçimlerinize başlamanıza yardımcı olacak küçük bir tavsiye var ..

Yerel Kaynaklardan Yararlanın

Yakınınızdaki doğru silah eğitim kursu ararken, yerel silah mağazaları, tabanca şovları ve atış aralıkları başlamak için mükemmel bir yerdir. Araştırmanıza başlamanız için kendi web sitelerinde oturum açın. Kadınlar için silah eğitimi söz konusu olduğunda, kadınlara yönelik talimat bulmak zor olabilir. Bunu geri almama izin verin, muhtemelen talimatları kadınlara yönelik “dişli” bulacaksınız, ancak bu, kadın öğretmek için yetenekli oldukları anlamına gelmiyor. Hangi eğitim türüne başlayacağınıza karar verdikten sonra, her silah eğitim şirketi ve / veya eğitmenleri üzerinde araştırma yapmak için biraz zaman ayırın. Ne zamandan beri kadınları eğitiyorlar? Sahip oldukları kimlik bilgileri nelerdir? Çalışanlarda kadın öğretmenler var mı? (Bir kadın tarafından eğitilmenize gerek olmadığı için bu gerekli değildir, ancak eğitim şirketinin kadın müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya hevesli olduğunu gösteren iyi bir gösterge) Kurslar hakkında herhangi bir inceleme var mı? Bazı seçenekleri belirledikten sonra, gidip onlarla görüşmenizi ve onlarla doğrudan konuşmanızı öneririm. Gerçekten kadınları iyi ve saygılı bir şekilde eğitmeyi taahhüt edip etmediklerini çabucak bileceksiniz. Sezgisel olarak bileceksin! İşte kadın TWAW öğretmenlerinin ulusal bir listesine bağlantı

Oldukça tecrübeli eğitmenler tarafından verilen çok çeşitli dersler sunan bir eğitim organizasyonu arayın. Aşağıdaki temel becerileri geliştirmeleri için kadınlara silah eğitimi sunan bir kurs bulun:

 • Ateşli silahın temel kullanımı / manipülasyonu
 • Tek elle çekim teknikleri
 • Hızlı ve güvenli yeniden yükleme
 • Kılıftan hızlı taslak veya gizli cüzdan taşımak
 • Atış isabeti
 • Hareketli hedeflere ateş etme / ateşleme sırasında hareket etme
 • Birden fazla hedefe ateş etme
 • Düşük ışık koşullarında çekim yapmak

Seçtiğiniz kursun türü, beceri seviyenize ve eğitimin başarmak istediğine bağlı olacaktır. İster silah taşıma temelleri, silahlı kendini savunma, taktik eğitim veya rekabetçi atış hakkında bilgi edinmek için, sizin için bir silah eğitim sınıfı vardır. Pek çok eyalette, başvuru sürecinin bir parçası olarak bir CCW eğitim kursuna katılmanız gerekir. Hangi ders tipine ihtiyaç duyacağınızı belirledikten sonra, bir sonraki adım bölgenizdeki doğru sağlayıcı bulmaktır.

Ulus genelinde Yüzlerce Silahlı kadın atış fasılları birine katılmayı düşünün . TWAW Atış Fasılları, ülkede her ay düzenli olarak toplanan, atıcı olarak öğrenen ve büyüyen yerel kadın gruplarını organize eden kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Kadın atıcılar için önemli olan konularda kadınların tanıtılması için fırsatlar yaratmak, güvenli silah taşıma becerileri öğrenmek ve birlikte eğitmek.

NRA Eğitim Kurslarını Düşün

Bir başka büyük kaynak da Milli Tüfek Derneği’dir. NRA, özellikle güvenli silah kullanımı, depolaması ve çekimi ile ilgili temel bilgileri öğreten kadınlar için özel olarak tasarlanmış bir dizi Öğretim Çekimi Kliniklerinde Women On Target® sunmaktadır. Aşağıdakileri yapmanıza izin veren çeşitli NRA eğitim kurslarından birini seçebilirsiniz:

 • Silahınızı nasıl güvenli bir şekilde tutacağınızı öğrenin
 • Silahınızı güvenli bir şekilde saklamak için mevcut seçenekler hakkında bilgi edinin
 • Modern silahlar veya tarihi silahlar hakkında daha fazla bilgi edinin
 • Avcılık veya rekabetçi çekim ile ilgili temel bilgileri öğrenin

 

Pratik yapmak mükemmelleştirir

Sanırım silah sahibi olma ve eğitim bir paket olarak birlikte geçiyor. Bir diğeri olmadan sahip olamazsın. Herhangi bir beceri olduğu gibi, pratikte ne kadar çok çalışırsanız o kadar iyi olursunuz ve tabancayla elleçleme, içinde olabileceğiniz en iyi olmak için çalışmanız gereken bir yetenektir. Eğitiminiz devam etmekte olan bir taahhüttür. Size yardımcı olabilecek ve atıcı olarak büyümemize yardımcı olabilecek eğitim merkezleri ve eğitmenler bulun. Kadınlar için silah eğitimi bulmanın zor olabileceği halde – sizin için doğru ortağı bulmak çaba harcamaya değer.