Silah Ruhsat
«

Silah Ruhsat

Silah Ruhsatı,

 

Türkiye de her türk vatandaşı sabıkasız olmak kaydıyla silah ruhsatı alabilir. Silah ruhsatı, taşıma, bulundurma, yivli tüfek, yivsiz tüfek ruhsatı olarak 4 e ayrılmaktadır. Bulundurma ruhsatını 21 yaşını doldurmuş sabıkası olmayan türk vatandaşları alabilirler.  Ancak 1 yılı geçemeyen katalog suçlar hariç sadece 1 tane sabıkası olanda silah bulundurma ruhsatı alabilir.

Silah taşıma ruhsatı alabilmek için öncelikle  yılı geçmeyen katalog suçlar harici sabıkanız varsa taşıma ruhsatı alabilirsiniz ancak yönetmelik hükümlerine uygun meslek gruplarından olmanız gerekmektedir. Bunlar kuyumcu, ciro tutan limited ve a.ş sahipleri, avukat, polis, işçi sayısı tutan şirketler, belirli vergi ödemiş şirketler, arıcılar, büyük sürü sahipleri taşıma ruhsatı alabilmektedirler.

Silah Ruhsatı,

Silah taşıma ve bulundurma ruhsatı almak için doktor raporu, kimlik fotokopisi, şirket evrakları hazırlamak gerekir. Şirket evrakları hazırlandıktan sonra kişisel vergi borcu olmadığına dair de vergi dairesinden evrak alınması gerekmektedir. Aynı zamanda bulundurma veya taşıma ruhsatı harcıda yatırılması gerekmektedir. Harçlar vergi dairelerine yatırılmaktadır. Peşin olarak alınmaktadır. Kredi kartı geçmez.

silah ruhsatı

Silah ruhsatı için vergi dairelerine harcı yatırmadan önce mutlaka ruhsat alıp alamayacağınız araştırmanız gerekmektedir. Yoksa bu harcı vergi dairelerinde çok zor geri alabilmektesiniz. Çok zorluk çıkarmaktadırlar.

 

silah ruhsat

Türkiyede ikamet eden yabancılar sadece taşıma ruhsatı alabilmektedirler. Ancak kendi ülkelerinde de türk vatandaşlarına taşıma ruhsatı verilebilmesi gerekmektedir.

 

silah ruhsatı

Anahtar Kelimeler: ,